понеделник, 27 юли 2015 г.

В главната роля: торсионните полета

С агресия и негативизъм генерираме опасни за нас и околните вихри

Феодорина ЛЯСКОВА

Всичко, което се върти, създава торсионно поле. Независимо дали е електрон, вентилатор, колело на велосипед или Луната. То не пренася енергия, но мигновено разпространява информация за всички събития в миналото, настоящето и бъдещето, независимо от физическата среда. Скоростта му е над 1 милиард пъти по-голяма от тази на светлината.

„Дори когато вие, жените, използвате сешоара, за да изсушите косата си, сте под въздействието на торсионно поле, генерирано от въртящите се части на уреда”, пошегува се акад. Анатолий Акимов на лекцията си при първото си посещение у нас. Той е един от създателите на авангардната теория за торсионните полета, които са пространствено-времеви вихри с ляво или дясно въртене. Българският физик акад. Божидар Палюшев, известен с поредицата си „Физика на Бога”, сравнява торсионното поле с въртенето на течността, когато разбъркаме чая си с лъжичка.

Доказано е, че десните полета са полезни за тялото ни и могат да го хармонизират и лекуват, докато левите предизвикват патологични изменения и ни разболяват. При  усукването надясно се съхранява информацията, а при въртене наляво торсионните полета се „разсукват”, при което информацията, която носят, се изкривява или изтрива.

В торсионните полета се съдържа информация за бъдещето на Вселената и за съдбата на хората.
Всеки човек е източник на торсионно поле, носещо цялата информация за него и за здравето му. „Ние сме приематели и предаватели на торсионни полета във Вселената и ако се настроим в резонанс с торсионното поле на Вселенския разум или световното информационно поле, можем да получим свръхестествени познания. Човек може да влезе в резонанс с него само ако има чисти помисли”, категоричен е акад. Акимов. Според него торсионните полета притежават памет, съпоставима с тази на човека. Най-силна памет има свръхразумът или Бог. Това е „мозъкът”, който има обем на нашата Вселена.

„Правил съм различни експерименти с метали - разказва ученият. - Разтопих метал и му въздействах с торсионно поле, при което неговите технически характеристики се промениха. След това отново го разтопих и когато изстина, неговите необичайни свойства се запазиха.”

Торсионни полета се генерират и без наличие на въртене. Това се случва дори когато говорим, пишем, мислим, твърди руският физик Виктор Шкатов, разработил уред за измерване силата на торсионните полета. С него той е определил какво торсионно поле генерират различни букви и символи. Доказал е например, че името Христос, написано на лист хартия или произнасяно, създава силно дясно торсионно поле, което действа като защита.  Това обяснява целебната сила на молитвите.
С мислите си пораждаме мощни торсионни полета. Ако сме негативни, полетата са леви, с неблагоприятен ефект не само върху човешкия организъм, но и върху околната среда. Учени твърдят, че отрицателните емоции, излъчени от нас в пространството, са причина за природните бедствия, защото нарушават процесите и хармонията във Вселената.

Оказва се също, че „лошите” очи и урочасването с поглед не са бабини деветини, а имат обяснение.
Руски физици са доказали, че очите ни излъчват торсионни полета. Според тях погледът е опасно оръжие, което може да пробие защитната ни обвивка, да проникне в организма ни и да го препрограмира. И енергията ни, вместо да се справи с пробойната, започва да изтича през нея. Аурата (биополето), която отразява здравето и емоционалното ни състояние, ни защитава от торсионните излъчвания на „лошите очи”.

Особено опасни са „лошите” очи за бебетата в първите месеци след раждането им. И тук отново ще напомним съветите на бабите, които казват, че до 40 дни новородените трябва да се пазят от чужди погледи.

Изследвания сочат, че енергоинформационното поле на бебетата е 7 пъти по-слабо от това на възрастните. Затова кърмачетата не бива да се показват на чужди хора, нито да се публикуват  снимките им в интернет. Най-уязвими са спящите бебета, когато защитата им още повече отслабва. Дори погледът на любящата им майка, преизпълнена с емоции, може да им навреди. Ето защо тя трябва да контролира вълнението си, да запазва спокойствие и да мисли позитивно.

Обменяме енергия с финия свят чрез енергийните центрове на тялото си (чакрите). Те са въртящи се енергийни колела, чрез които енергията протича навън или навътре в тялото. Това е било известно на хората в древността. Сега се потвърждава и от науката. Както вече стана ясно, всеки въртящ се обект – от галактиката до електрона, създава торсионно поле. Всяка клетка от тялото ни също генерира такова поле.

Човешкият организъм има собствено торсионно поле, носещо информация за него като цяло, както и за всеки  орган.
Руският учен акад. Виктор Ярцев е доказал, че чакрите са енергоинформационните центрове на това поле. Когато те се въртят в една посока, формират торсионно поле с хармонична информация. Тогава се чувстваме добре и сме здрави. Ако има някакъв дисбаланс и някое от торсионните полета е с ляво въртене, от него се получава  изтичане на енергия в пространството и биополето ни отслабва. Може да се стигне до депресия, обърканост и намаляване на енергията ни. Ако този процес продължи по-дълго и засегне повече чакри, са възможни и по-тежки патологии. Акад. Ярцев предупреждава, че леви торсионни полета се генерират и от нашето съзнание, когато е под въздействие на гняв, злоба, завист, агресия.

Друг руски учен – проф. Алексей Игнатенко, също обяснява болестите с влиянието на левите торсионни полета. Той ги обявява като глобално вредни за човека и ги свързва с нисшите деструктивни вибрации на антисвета. Когато нарушим някой нравствен (вселенски) закон, ние  се „включваме” към антисвета, откъдето идва команда за болест.

Според акад. Божидар Палюшев с торсионни полета може да се фиксира информация, съдържаща се в различни химически вещества, включително лекарства. С торсионен генератор може да се копира информационната картина на някакво лекарство и да се фиксира върху решетката на чиста вода. Така тя ще придобие целебните свойства на лекарството и може да се пие вместо него. Твърдението се потвърждава и от експеримент на акад. Александър Сорочински.



Русский язык, Слово и геном человека-Пётр Гаряев

понеделник, 20 юли 2015 г.

Божидар Даскалов на 69 г.: Децата, отгледани от добронамерени баба и дядо, наследяват най-доброто от фамилията

Знанията и здравето са условия за еволюцията, но родът е база за физическо и духовно оцеляване, твърди инженерът еколог, радиестезист, бретарианец, биоземеделец и пчелар, и какво ли още не


Божидар Даскалов

Божидар Даскалов

Божидар Даскалов е роден на 29.08.1944 г. във Варна. Дядо му Стойко Йорданов завършва първия випуск на Духовната академия в Самоков и става учител в родното си село Опицвет, Костинбродска околия. По време на войните за национално обединение като капитан командва рота и загива в боевете край река Брегалница. Внукът Божидар завършва точни науки -има диплома за инженер и за мениджър с насоченост към селското стопанство. Неговите интереси обаче са многостранни и обхващат на пръв поглед различни територии.

Опицвет е екологично чист район, в който вирее всичко, най-вече ценни билки. Любознателният инженер завършва специален фармацевтичен курс, събира и сам сади лечебни растения, приготвя най-различни церове за всевъзможните болежки. В наследствените си земи отглежда екологично чисти плодове и зеленчуци, приготвя всякакви храни от тях. Завършва професионален курс по пчеларство и от години сам произвежда пчелен мед. И не единствено това. 

В Опицвет инженерът организира над десетилетие „Пикник на черешова градина” в наследствения си имот. Всеки може да присъства без пари и на палатки и да участва в лектории и демонстрации, в разговорите по теми, които трудно могат да се възпроизведат накратко. Като например: бретарианство, наречено по-простичко хранене със слънчева енергия, енергизирането на вода, облъчване на посевни семена с добра енергия, защита на продукцията с хуманни методи срещу вредителите, първа домедицинска помощ, търсене на подземни води, работа с фините енергии, биоземеделие, работа с природните стихии за усъвършенстване и дълголетие и т.н.

В условията на глобализация, повсеместно отчуждение и обезсмисляне на най-свещените семейно-кръвни връзки родът остава най-малката реална база за физическото и духовно оцеляване на българите в критичния преход, твърди убедено инж. Даскалов. Но не нашенският преход - към демокрация, който продължава вече повече от 20 години, а другият – енергиен, квантов. Съвършеното здраве не е самоцел, а най-нужното условие за физическа, душевна и духовна еволюция, а единствен шанс за развитие на самоунищожаващата се цивилизация е използването на естествени природни средства и стихии. А това става най-добре в рода, в родово имение.

- От дете се интересувах от живата природа и усъвършенстването на човешкото тяло – признава инженерът. - Като ученик се занимавах сериозно с йога, което ми помогна да преодолея редица детски сърдечносъдови, белодробни и алергични заболявания. 

- На млади години ти се занимаваше и с културизъм, с подводен спорт, уиндсърфинг, строи катамаран, за да обиколиш света...
- Да, в много посоки търсех себе си. На 15 г. влязох в кореспондентска връзка с известния тогава културист от Париж Роберт Дюрантон и приложих по негова методика световните постижения в областта на самостоятелното извайване на човешкото физическо тяло като произведение на изкуството. Особено много ме привличаше работата с природните стихии вода и земя. Започнах системно да се занимавам с плуване, като студент във ВМЕИ придобих квалификация на инструктор по подводен спорт, леководолаз, капитан на кораб 20 бруто регистър тона, инструктор по уиндсърфинг, шкипер на ветроходен кораб, съдия по ветроходство и т.н. 

- Малко след промените ти ме покани да участвам в първия международен конгрес по психотроника в България, твърде активен беше в тези среди, докъде стигнаха нещата?
- Всекидневната ми практика с най-съвременни методики за релаксация, концентрация и медитация, както и работата ми с личната ми библиотека от около 30 хил. тома литература, работата ми с фините материи – музика, песен, танц, отвориха надежден канал за връзка с висшите информационни полета и ноосферата за получаване на верни решения на правилно зададени въпроси от всички области. 

- Извинявай, но нищо не разбрах. На фона на колосалната мизерия, когато се чудим как да оцелеем, подобни духовни търсения ми звучат като абсурдни екстри. Как може реално българинът днес да оцелее, какво да прави, за да се спаси - себе си, семейството - в материален, но и в морален план? 
- Реалната база за оцеляване е родът със своето разнообразие от личности, обединени от истинска духовна ценностна система. Реалният начин е взаимно да се учим цял живот, включително и от нашите деца. Има неразрешени задачи, изостанали от далечното минало. Днес те са дадени на съвременното човечество, за да ги разреши правилно. Хората трябва да опознаят себе си, да направят своето родословно дърво, за да се обърнат към своя родов опит, да се поучат от грешките на предишните поколения, да го приложат в личния си живот, както и да не повтарят свои лични грешки. 

- Радетел си на идеята за родовите имения. Какво практически означава това?
- Хиляди поколения преди нас са трупали опит и знания за своето оцеляване. Във физическия свят ние говорим за закон за запазване на енергията, но никой не говори за съхранение и запазване на информацията, още по-малко за родовия опит. В момента се възраждат идеите за създаване на родови имения като пространство на любовта, където растения, животни и хора живеят хармонично. В България даже през турско робство перспективните български родове са имали по 300 и повече декари земя и с цената на тежък труд и железни родови традиции са ги съхранявали за следващите поколения. Получавал ги е само първородният син, доказал на практика, че е носител на висши физически и духовни качества. Прилагайки непознатите за онова време принципи за управление на сложни системи, целият род се е подчинявал на принципа на единоначалието и в дух на хармония с естествената природа. Всеки род е имал свой духовен водач (светец), свое оброчно място (камък или кръст), на което са провеждали ритуали, свързващи живите представители на рода с техните предшественици. Целта била да се получи информация от натрупания родов опит за вземане на верни интуитивни решения по важни въпроси за физическото и духовно оцеляване на рода. 

- Какво е виждането ти за бъдещето?
- В продължение на повече от 30 години се занимавам с изследване на параметрите на моментното състояние на хуманно насочени и духовно ориентирани личности и мога да кажа, че горепосочените параметри могат да бъдат измерени и резултатите да бъдат използвани като програми за действително развитие и хармонизиране на личности и творчески колективи, които искат да положат усилия за своята физическа и духовна реализация. Често гледам майки, които не познават нито себе си, нито малките си възможности, а пък са с големи желания, виждам как малтретират собствените си деца. Виждам деца, които при живи родители живеят като сираци, търсещи малко обич и възможност за своята духовна изява на потенциални гении. Детето трябва да се намира под непосредствения контрол на целия добронамерено настроен към него род, особено на дядо и баба, от които да черпи информация за родовата памет и опит, защото през поколение се засилват наследените качества, за съжаление, както добри, така и лоши. Ето затова давам предложение за създаване на “Център за единение на духовни общности, физическо и духовно оцеляване и работа с индигови и кристални деца“ в моите наследствени земи в с. Опицвет на 25 км западно от София. 


Надя СТАМБОЛИЕВА

Публикувано: 27 февр. 2014, 13:31



петък, 17 юли 2015 г.

Военната медицина разкри магическата точка в човешкото тяло, която лекува всичко!



По време на военни обучения няма време за почивка, няма време за релакс, а понякога е нужно самолечение

И днес военните използват древната китайска медицина и уменията на древните войни и самураи сами да подобряват здравето си.

Предлагаме ви един лесен метод, чрез който бързо и ефективно ще подобрите здравето си. Запомнете, че не бива да натискате тази точка когато се сетите, а само в случаи, в които наистина изпитвате сериозно неразположение.
На снимката виждате къде е разположена точката, както и начина, по който да я натиснете.

Как действа?

Драстично намалява кръвното налягане, ако е високо и го нормализира ако е ниско.

Съзнанието става ясно и не след дълго ще започнете да виждате по-добре.

Подобрява се слуха. Ушите ви буквално ще започнат да звънят – толкова ясно ще чувате.

Изчезва световъртеж, отпадналост и умора.

Премахва болки в краката и кръста.

Както казахме, това се използва във военната медицина. Лечението е различно при хората, които изучават военното изкуство. Това е един вид екстремна медицина. Необходимо е да се направи всичко бързо – бързо да се съвземете, бързо да станете на крака, бързо да реагирате..

Точката се намира в средата на средния пръст и при не много силен натиск е болезнена. Активира се не повече от минута.

Има и още една точка, която се намира на крака.

Тя се нарича точка за премахване на гняв.

5-минутен масаж на двата крака в областта , очертана с химикал, ще ви помогне да се отървете от много вредни натрупвания, които могат да причинят неприятни болести.

Отделно може да активирате и точката, посочена на снимката с химикал.

Тази точка също е болезнена и няма как да стане грешка при откриването ѝ.

Нека повторим още веднъж – не прекалявайте с този масаж. Ползвайте го само когато е необходимо.

Източник: http://bradva.bg/bg/article/article-52537

ЯПОНСКА МЕТОДИКА СРЕЩУ МЪРЗЕЛ, ИЛИ ПРИНЦИПЪТ НА ЕДНАТА МИНУТА

Съществува японската методика кайдзен, в която е заложен така нареченият принцип на 1 минута. Същността на този метод се състои в това, че човек върши нещо конкретно точно 1 минута, но всеки ден, и по едно и също време. 1 минута време е доста малко и, следователно, лесно постижимо за всеки. Мързелът не застава на пътя ви. Същите действия, които не бихте искали да вършите за половин час, измисляйки най-различни извинения или оправдания, можете лесно да изпълните за една минута.

Да поскачате на въже, да правите упражнения за очите, занимания с йога, четене на книга на чужд език, правите няколко лицеви опори – когато времето е ограничен до 1 минута, нищо не изглежда трудно, а напротив, носи радост и удовлетворение. А правейки малки стъпки, вие се усъвършенствате и постепенно се постигат отлични резултати.

Важно е и това, че вие ​побеждавате своята несигурност в силите си, освобождавате се от чувството за вина и безпомощност, изпитвате успех и победа. Вдъхновявайки се от чувство за успех, вие постепенно ще увеличавате минутните занимания до петминутни и така нататък. След това незабележимо можете да стигнете и до половин час. Напредъкът е очевиден!

Кайдзен се появява в Япония. Думата е съставна и включва други две – “Кай” (“Промяна”) и “Дзен” (“мъдрост”). Авторът на концепцията е Масааки Имаи. Той смята, че Кайдзен е една истинска философия, която може да се прилага еднакво добре в бизнеса и в личния живот.

loading...
На хората от западната култура японската техника може да изглежда неефективна, тъй като на Запад битува мнението, че без много усилия не могат да се постигнат добри резултати. Но мащабните програми, отнемащи много енергия, могат да сломят човека и да се окажат неуспешни. А принципът Кайдзен е подходящ за всички, и може да се приложи в много области на живота. Японците, например, използват стратегията за постепенно и непрекъснато подобрение в управлението.

Остава само да определите вашите нужди и да започнете прилагането на кайдзен техниката в практиката.

Източник: http://bg.checkonline4you.com/yaponska-metodika-sreshtu-marzel-ili-printsipat-na-ednata-minuta/

Мама в действие: Тръшкането – обобщението на психолога

На втората ни юлска среща сме отново с Галя Даскалова, детският психолог, с който читателите ни добре се познават. Тя ще направи обобщение на темата, която дискутирахме с нашите гости в рамките на инициативата на ПЪРВИТЕ СЕДЕМ и NN – Мама в действие – за неподчинението, тръшкането и проявите на инат при децата.

П7: Как да се държим и какво можем да направим, когато детето се инати или иначе казано и популярно сред майки и специалисти – когато се случи, детето да се тръшне?

-          Това е сериозен проблем сред родителите. Като всяко нещо, което е свързано с нашите деца, то се определя от спецификата на самото дете. От неговите емоционални заложби, които като цяло са плод на нашите, от средата, от това, което сме си заложили като взаимоотношения и начин на реакция в определени ситуации.

Този път аз ще избегна даването на съвети, но ще спомена няколко грешки, които е хубаво да не допускаме в такива ситуации.

Едната моя „любима“ грешка е да се опитваме да говорим рационално на детето си, в ситуация, в която то е на пода, удря с юмручета и ситуацията е извън контрол. В този момент да му обясняваме защо нещо не бива да се случи кое е правилно и каквото и да било не е най-удачното. По-скоро, изчакайте този момент да отмине като се опитате да преведете на детето емоцията, която изпитва в момента.

Например: „Да, разбирам те, че в момента си много ядосан.“ Или „Ясно ми е, че не се чувстваш много добре, но хайде, ела да те гушна.“

Децата имат нужда да бъдат успокоени в тези ситуации. Много често децата ми казват: „Ама, аз искам да спра, но не знам как.“

Това, естествено има своето обяснение, все пак децата ни нямат нашия социален опит и умение емоционално да се владеят, това което ние възрастните често правим – броим до 10, дишаме дълбоко, викаме в пликче. Децата не го умеят това и нашата задача е да ги преведем през това. Т.е. не говорим рационално на дете, което в емоционален срив.

Друго много важно нещо е да избягваме фрази като „може би“, „ще си помисля“ и всякакви подобни, които само удължават детското очакване.

Детската представа за време е неформирана, тя тепърва предстои да се формира, така че, ще кажете на детето си, че след пет минути ще се случи нещо, на него това не му говори абсолютно нищо.

П7: Т.е. такава тактика по никакъв начин не помага.

-          Да, точно така, по никакъв начин. Само затвърждава усещането у детето, че нещо ще се случи всеки момент, пък то не се случва и съответно емоционалното напрежение се вдига. Затова, когато искаме да кажем, че нещо няма да се случи, то е добре да го кажем категорично. Има един термин „спокойна сила“. Заявяваме, че нещо няма да се случи по едни спокоен начин с равен тон, който да е категорично ясен, че нещото, което няма да се случи, няма начин да се случи. И най-важното – няма никаква вратичка. Защото „може би“, „хайде, ще си помисля“  стимулират ескалирането на емоционалните изблици.

П7: Вмества ли се някъде в тези ситуации физическото наказание?

-          Смятам, че е напълно излишно да уточнявам, че физическото наказание е изключително неприемливо, защото това дефакто е един ролеви модел. Т.е. ние учим детето си, че ако в момента прибегнем към физическо наказание, тогава когато то се чувства емоционално нестабилно, то трябва да напада и че е нормално да реагира с насилие. Точно обратно – научете детето си по-скоро какво да прави, когато иска нещо да се случи.

Бих казала, че това са основните неща, които родителите е добре да спазват и да не забравят.

И още нещо: Много често детското „не“ е следствие на многото родителски „не“-та. Ако ние не сме показали подобен модел на поведение, то няма как той да се роди у детето.

Може детето да е видяло този модел на детската площадка, но когато детето експериментира неколкократно с подобно поведение и ние имаме адекватно отношение към тази ситуация, то вероятността тя да се повтори отново е минимална.

П7: Един вид то ще научи, че така няма да постигне нищо, че няма да стигне до целта.

-          Да. Много е важно родителите да държат един фронт. Ако единият родител е казал „не“, другият трябва да го подкрепи. Защото децата са много сензитивни към родителските различия.

П7: Много родители в стремежа си бързо да излязат от ситуация на нервни изблици са готови на всичко само и само да не изпаднат в ситуация, в която да им се налага да се съобразяват с мнението на околните. Изобщо „Какво ще си помислят или кажат околните?“ трябва ли да ни вълнува, когато трябва да успокоим детето бързо и ефективно?

-          Като цяло, децата притежават умението да усещат коя ситуация може да събуди родителското притеснение от типа „Какво ще кажат хората?“ В такива случаи препоръчвам много бързо излизане от тази ситуация. Ако има „тръшкане“ няма нужда от излишна рационализация на ситуацията, убеждаване и много думи.

Хващаме героя под мишница и напускаме бързо сцената. След което, когато детето се успокои му обясняваме какво се е случило, връщаме след време тази емоция: „Сега отиваме с теб в парка, но нали помниш, когато искаше да направиш еди-какво си, аз ти забраних или казах, че не е редно, защото нещо друго би било по-добре, какво се случи  – нито ти игра на площадката, нито мама или тати се чувстваше добре, моля те, нека този път да не си причиняваме тези неприятни емоции, по-добре е да направим, например, замък на пясъчника. Винаги трябва да дадем на детето положителна алтернатива, която не е задължително да е придружена с обяснение.

П7: Това определено дава ясен завършек на днешния ден, в които за втори път се срещнахме с Майките в действие. Благодаря и до нови срещи.

-          И аз благодаря!

Източник: http://purvite7.bg/mama-v-deystvie-trshkaneto-obobshhenieto-na-psihologa/

събота, 4 юли 2015 г.

Снимки от Атон

СНИМКИ ОТ АТОН... ПЧЕЛИТЕ СТРОЯТ ПЧЕЛНИ ПИТИ БЕЗ ДА ЗАКРИВАТ ЛИЦАТА НА ИКОНИТЕ!!!








петък, 3 юли 2015 г.

Наблюдавайте парите



Наблюдавайте парите. Парите са барометър за достойнствата на обществото.

Когато видите, че покупко-продажбите се извършват не със съгласие, а по принуда;

Когато видите, че за да произвеждате, ви е нужно разрешението на някой, който не произвежда нищо;

Когато видите, че парите се стичат при онези, които търгуват не със стоки, а с влияние;

Когато видите, че някои хора стават по-богати чрез подкупи и облагодетелстване, отколкото чрез работа, и вашите закони не закрилят вас от тях, но закрилят тях от вас;

Когато видите корупцията да се възнаграждава, а честността да се превръща в саможертва - тогава трябва да знаете, че обществото ви е обречено.

Из "Атлас изправи рамене" от Айн Ранд



Айн Ранд (1905-1982) е американски философ, сценарист и романист от руско-еврейски произход. Ранд става световноизвестна с рационална философия, наречена от нея "обективизъм" (Objectivism), близка по идеи с политическото и философско движение либертарианство. Снимки: foxnews.com; lettersofnote.com

Източник: http://www.highviewart.com/nablyudavayte-parite-3403.html

Защо хомосексуализмът е БОЛЕСТ? Това се скрива